בתעשיית המזון ההקפדה והשמירה על הניקיון מבטיחה מוצרים איכותיים ועמידים לאורך זמן, בקווי הייצור שחלקם הגדול עשויים מפלב”מ (נירוסטה) יש במקרים רבים לבצע תיקונים כשבחלקם כוללים ביצוע ריתוכים אשר יש לבצע בהם לאחר מכן פסיבציה להסרת תחמוצת הברזל הנוצרת כתוצאה מהתהליך.

אז איך עושים פסיבציה לנירוסטה?

באחת משלושת האפשרויות הבאות:

משחה/ג’ל מבוססי חומצה גופרתית – הדרך הזולה ביותר

טבילה – התהליך הקלאסי מצריך קו אמבטיות – הדרך היקרה ביותר

שימוש – במערכת  TIG BRUSH  מבוססת חומצה זרחתית או חומצת לימון של חברת  ENSITECH תהליך זול ומהיר עם תוצאות כמו ביצוע בטבילה.

בשלושת השיטות ניתן לבצע פסיבציה לנירוסטה אבל….

חומצה / ג’ל – גם רעיל מאד, גם דורש עבודת ניקוי והשחזה לאחר יישום החומרים ובד”כ לאחר מספר ימים יופיעו כתמי חלודה. אם בזמן יישום המשחה/ג’ל לא בוצעה הגנה על שאר האזור החומרים יצרבו את הנירוסטה וישאירו סימנים לבנים שכדי להסירם יש צורך להשחיז את הנירוסטה מה שיפגום במראה שלה.

טבילה –  מתאימה למנות גדולות או לחלקים גדולים מאד, אבל, תהליך יקר מאד כאשר יש צורך בכמויות קטנות או בפסיבציה מקומית.

שימוש במערכת TIG BRUSH  יעיל מאד: מקבלים את התוצאה מיד!! בד”כ שטיפה במים עם סבון לאחר ביצוע התהליך מספיקה, המערכת מתאימה לסדרות קטנות או לביצוע פסיבציה מקומית באזור ריתוך או קידוח בחיכוך.

המערכת נבדקה והושוותה לשיטה הקלאסית – טבילה.

הבדיקה וההשוואה בוצעה על ידי התעשייה האווירית אושרה לשימוש ואף נרכשה מערכת כזו.

כל החומרים לביצוע הפסיבציה עם מערכת הTIG BRUSH– אושרו לשימוש על ידי ה-NSF לעבודה בתעשיית המזון כשחלקם גם במקומות המגיעים למגע ישיר עם מזון!!

חברתנו הינה חברה משפחתית הקיימת כבר קרוב ל-30 שנה. משפחתנו עוסקת בענף המתכת מזה 4 דורות, החברה פעילה בזירה הבינלאומית ושמה לה כדגל את הטיפול המשפחתי המסור בלקוחותיה. זקוקים למכונות או לציוד למפעל שלכם ? הגעתם לחברה הנכונה ! לפרטים נוספים ניתן לצלצל 03-5600631 או להשאיר פרטים באתר.